Bycze Bitcoinów przejęły rynek.

Na rynku krypto walutowym utrzymywał się silny sentyment do zakupów, ponieważ w poniedziałek Bitcoin osiągnął kolejny rekordowy poziom rok do roku. Krypto waluta dodała 759 dolarów, czyli 4,76 procent, by zamknąć się na 16 727 dolarów. W szczycie intraday, Bitcoin obracał na poziomie 16.892 dolarów, zbliżając się do poziomu 20.000 dolarów ustalonego trzy lata temu.
Przeładunki i darmowe obroty dostępne codziennie, dla każdego gracza, w mBitcasino Crypto Autumn Bonanza! Zagraj teraz!

Wiele czynników w ostatnich miesiącach przyczyniło się do rozwoju Bitcoin’a. Na przykład, Fidelity Investments uruchomiło fundusz Bitcoin, wspierając w ten sposób powstający sektor krypto walutowy swoją siłą marki. Później, wiele korporacji i firm z branży aktywów dodało Bitcoin do swojego portfela jako alternatywę wobec niskowydajnego rynku obligacji i dewaluacji dolara amerykańskiego.

Wejście PayPala w przestrzeń krypto walutową w ubiegłym miesiącu również wzmocniło nazwę Bitcoin w 286 milionach użytkowników w USA.
Bitcoin Upside Guaranteed

Ale ten sam rajd zakłócił jego krótkotrwałe wzorce techniczne. Wielu analityków zgadza się, że aktualna wartość Bitcoina znacznie wyprzedza jego rzeczywistą dynamikę, tzn. aktywo jest wykupione. Krótko mówiąc, krypto waluta jest zbyt ryzykowna, aby kupić ją na obecnym poziomie i musi zostać poddana korekcie minusowej przed ustaleniem jej kolejnego odchylenia.

Dwa scenariusze Bitcoinów, przedstawione przez Credible Crypto.

„W tej chwili istnieją tylko dwa realne scenariusze, a jeden poziom jest kluczowy dla obu. [a] $15.8k BTC,“ powiedział pseudonimowy analityk na Twitterze. „Podczas gdy my jesteśmy teraz w mojej strefie krótkiej/hedge, nie będę się tutaj skracał, ponieważ bycze liczenie może def być w grze. Obecna postawa – bycza powyżej 15.8k, niedźwiedzia poniżej.“

Stwierdzenia te odzwierciedlały obawy przed konfliktem z byczą euforią. Wielu traderów, którzy weszli na pozycje Short na poprzednich szczytach, zostało zlikwidowanych, ponieważ cena Bitcoin’a nadal rosła w górę. Niedźwiedzie czekają teraz, aż duże wieloryby rozpoczną kolejną korektę, aby pewnie przygotować się do osiągnięcia niższych poziomów cen.
Zanurzenie półprocentowe

W poniedziałek Bitcoin wykazał oznaki odrzucenia prób przełamania nad nowymi wyższymi szczytami. Eskalacja kryptokursztynu do 16 892 dolarów spotkała się z szybką reakcją negatywną. Niektórzy traderzy sprzedali ją na szczycie, aby zabezpieczyć swoje krótkoterminowe zyski, co doprowadziło do skromnego spadku o 0,5 procent.

Bitcoin jest we wzorze Rising Wedge.

Korekta pojawiła się również na górnej linii trendu Rising Wedge, wskazując na wydłużony ruch w dół w kierunku dolnej linii trendu. Technicznie rzecz biorąc, kurs BTC/USD spodziewa się utrzymać ten zakres, chyba że na dobre wybuchnie poniżej dolnej linii trendu – i rozpocznie niedźwiedzie odwrócenie trendu.

„Rosnący klin jest niepokojący“, powiedział jeden z inwestorów dziennych, „z potrójną niedźwiedzią dywergencją 1D, a na poziomie tygodniowym, RSI są również powyżej wykupionego terytorium“.

Niemniej jednak, podstawy kompensują obawy wywołane przez niedźwiedzie techniki. Zaledwie wczoraj, Maise Williams, gwiazda Game of Throne, zaaprobowała Bitcoin na Twitterze poprzez ankietę, w której zapytała, czy nie powinna ona „Long the cryptocurrency“. W tym samym wątku, miliarder inwestor Mike Novogratz powiedział, że kupuje więcej Bitcoin.

Kommentare geschlossen.