Bitcoin nadal się ślizga, podczas gdy eter ma większy udział w rynku kryptograficznym niż od lat.

Bitcoin (BTC) handluje około $10,726 od 20:00 UTC (16:00 ET). Zmniejszył się o 6,1% w ciągu ostatnich 24 godzin.
Zakres 24-godzinny Bitcoin’a: $10,468-$11,474
BTC poniżej swoich 10-dniowych i 50-dniowych średnich kroczących, niedźwiedzi sygnał dla techników rynkowych.
bitcoinsep3
Handel Bitcoinami w Coinbase od 1 września.
Źródło: TradingView
Bitcoin kontynuuje swój trend spadkowy w czwartek, a ceny spadły już do 10.468 dolarów na giełdach spot takich jak Coinbase. Choć nieco się poprawił, to jednak inwestorzy sprzedający dla zysku z pewnością są teraz tematem przewodnim.

Przeczytaj więcej: Bitcoin obniża się o 403$ w ciągu 1 godziny do najniższego poziomu w ciągu miesiąca

„To jest podobne do tego, co widzieliśmy jako Bitcoin zbliżył się do poziomu 10.000 dolarów i 11.000 dolarów, gdzie zyski miały miejsce przy kilku różnych okazjach,“ powiedział John Kramer, inwestor w kryptońskiej firmie GSR. „Wielu inwestorów postrzega to jako okazję do kupienia dipu“.

Podobnie jak w środę, likwidacje lewarowane odegrały rolę w zaostrzeniu spadku cen bitcoinów. Jednak czwartkowa likwidacja długich traderów na giełdzie instrumentów pochodnych BitMEX była nieco wyższa, z 10 milionami dolarów w godzinnych likwidacjach dopełniających środowy 9 milionów dolarów godzinnego spreju, odpowiednik wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego w kryptońskiej walucie.

Przeczytaj więcej: Bitcoin Risks Deeper Price Pullback jak Exchange Inflows Spike

„Niektórzy ludzie, którzy kupowali ponad 11 500 dolarów w BTC z dźwignią finansową, nagle się zatrzymali, kiedy cofnęliśmy się w kierunku 11 100 dolarów“, powiedział Chris Thomas, szef działu aktywów cyfrowych w Swissquote Bank.

Thomas podejrzewa, że cena Bitcoin’a nie osiągnie w najbliższym czasie nowych rekordów roku 2020, mimo że poziom ten był testowany już we wtorek, kiedy to cena osiągnęła 12.085 dolarów. „Myślę, że przez jakiś czas handlujemy w przedziale 11 000 – 12 000 dolarów“, powiedział.

W przypadku akcji, podczas gdy główny azjatycki indeks Nikkei 225 był stymulowany przez oczekiwania, że nowa władza w Japonii będzie kontynuować politykę stymulacji gospodarczej wprowadzoną przez ustępującego premiera Shinzo Abe’a, akcje w Europie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, są czerwone – tak jak w większości kryptońskich ekosystemów czwartek.

Azjatycki Nikkei 225 zakończył dzień w Tokio, wspinając się o 0,94%, do czego przyczyniły się zyski w sektorze chemicznym i metalurgicznym.
Europejska FTSE 100 spadła o 1,5% w związku z obawami o dalszą utratę miejsc pracy na kontynencie, co poprawiło nastroje inwestorów.
Amerykańska giełda S&P 500 spadła o 4,1%, w tym Apple spadła o 7,2%, a Microsoft o 6,7%.
GSR Kramer z pewnym zaniepokojeniem patrzy na rynki akcji i ma obawy co do wyników tradycyjnych finansów w bilansie za rok 2020. „W oczach wielu obserwatorów wyceny akcji są nadal zawyżone, a niepewność ekonomiczna utrzymuje się“ – powiedział Kramer. „Taka kryptoreklama nie odstraszy większości inwestorów, którzy mają długoterminową tezę inwestycyjną“.

Przeczytaj więcej: Jump Trading Invests in Decentralized Exchange Serum

Dominacja eterowa dominuje
Druga co do wielkości kryptokurcja pod względem kapitalizacji rynkowej, ether (ETH), spadła w czwartek, osiągając wartość około 402 dolarów i obniżając się o 7,6% w ciągu 24 godzin od 20:00 UTC (16:00 ET).

Przeczytaj więcej: DeFi Risk Management Startup Cozy Finance Debutsutsuts With $2M Funding

Ale podczas gdy cena spadła, dominacja eteru na szerszym rynku kryptograficznym osiągnęła w środę 2020 r. poziom ponad 14%. Choć w czwartek nieco spadł, ostatni raz udział eteru był na tych poziomach już w sierpniu 2018 roku.

„Duża liczba użytecznych projektów w łańcuchu blokad Etereum przyczynia się do wzrostu dominacji eteru“, powiedział Azamat Malaev, współzałożyciel HodlTree, zdecentralizowanego protokołu pożyczkowego. Jednakże, skalowanie jest problemem, który może spowodować zanik udziału eteru, dodał Malaev. „Aby utrzymać ten trend, Ethereum musi pilnie przeskalować sieć“. Dla zwykłych użytkowników, transakcje są już bardzo drogie“

Przeczytaj więcej: Deweloperzy Etereum Skupiają się na zatłoczeniu komunikacyjnym jako wzroście opłat Ponad 600%.

Inne rynki
Aktywa cyfrowe na CoinDesku 20 są w większości w czerwony czwartek. Znamienici zwycięzcy od godziny 20:00 UTC (16:00 p.m. ET):

tron (TRX) + 36%
nem (XEM) + 0,89%.
Przeczytaj więcej: Nowe kryptopochodne pozwalają postawić na (lub przeciw) wypłacalność Tether’s Solvency

Znani przegrani od 20:00 UTC (16:00 p.m. ET):

lisk (LSK) – 12,4%
zcash (ZEC) – 11,8%
token podstawowej uwagi (BAT) – 11%.
Przeczytaj więcej: Wadliwy portfel sprzętowy Pozwala Atakującym trzymać kryptonim dla okupu

Towary:

Ropa naftowa spadła o 0,67%. Cena za baryłkę West Texas Intermediate crude: 41,29 dolarów.
Złoto było w czerwonym 0,61% i na 1.930 dolarów od czasu druku.
Przeczytaj więcej: Wokół świata kryptońskiego na 15 wykresach

Treasurys:

Amerykańskie obligacje skarbowe dają w czwartek zniżkę. Rentowność, która przesuwa się w przeciwnym kierunku niż cena, spadła najbardziej w stosunku do dwóch lat, na czerwono o 2,8%.

Kommentare geschlossen.