Ceny Bitcoin, złota i S&P 500 spadły dziś gwałtownie, powodując, że inwestorzy obawiają się, że BTC jest na skraju odwrócenia trendu.

Cena Bitcoinu (BTC), indeksu S&P 500 i złota spadły jednocześnie w dniu 3 września. 3 września nastroje na rynkach pozostają po tym spadku ostrożnie negatywne.

Dwa czynniki prawdopodobnie spowodowały nagły spadek Bitcoinu o ponad 8% w ciągu dnia. Po pierwsze, w krótkim czasie górnicy sprzedali niezwykle duże ilości Bitcoin Evolution. Po drugie, indeks dolara amerykańskiego zaczął odzyskiwać swoją wartość z kluczowego, wieloletniego obszaru wsparcia.

Analitycy przypisują również upadek złota rosnącemu dolarowi amerykańskiemu. Ostrzeżenie Europejskiego Banku Centralnego przed rosnącym kursem euro spowodowało, że inwestorzy stali się ostrożni wobec euro. Zmiana zaufania inwestorów jeszcze bardziej podsyciła dolara, przyczyniając się do spadku wartości złota.

Upadek S&P 500 mógł być przypadkowy, ponieważ spadek ten nastąpił po silnej wyprzedaży ze strony dużych firm technologicznych.

Co dalej z ceną Bitcoina?

Sentyment wokół Bitcoinu po wielkim spadku pozostaje mieszany. Niektórzy inwestorzy twierdzą, że BTC prawdopodobnie ustabilizuje się na poziomie powyżej 10.500 dolarów i zobaczymy byczą kontynuację.

Inni wskazywali na możliwość średniookresowego szczytu, biorąc pod uwagę intensywność wycofywania się w kluczowym obszarze. Pseudonimowy inwestor znany jako „DonAlt“ powiedział:

„Istnieje realna możliwość, że umieszczamy tu średniookresowy top. Do weekendu odzyskamy 11.500 dolarów, a ja uznam ten pomysł za nieważny, ale do tego czasu myślę, że ta struktura zrobiłaby wspaniale wyglądający top“.

Gwałtowny spadek Bitcoinu z 12.000$ do poniżej 10.500$ pokazuje, że 12.000$ do 12.500$ to silny zakres oporu i że BTC jest narażona na ryzyko powstania wzoru głowy i ramion w wyższych przedziałach czasowych.

Technicznie, spadek Bitcoina z 11.462 do 10.460 dolarów w ciągu jednej 24 godzinnej rozpiętości zwiększa szanse na głębsze wycofanie. Dzieje się tak dlatego, że BTC cofnęła 31 dni zysku za pomocą jednej świecy dziennej.

Rozmawiając z Cointelegrafem, kryptoanalityk eToro Simon Peters powiedział, że bycza struktura rynku pozostaje nienaruszona. Tak więc, dopóki BTC spada poniżej 10.000 dolarów, techniczne sugerują, że ogromna korekta jest mało prawdopodobne. Peters powiedział:

„Utrzymywane jako wsparcie przez cały sierpień, 11.300 dolarów poziom został złamany, a Bitcoin może mieć jeszcze długą drogę do upadku. Możemy się teraz spodziewać retestu 10.000 dolarów jako nowego dna, co może również zbiec się z 200 Daily EMA (Exponential Moving Average). Z technicznego punktu widzenia, może to wzmocnić akcję cenową i zapobiec dalszemu spadkowi cen“.

Ostatnie miesiące były najdłuższym okresem, w którym Bitcoin utrzymywał się na poziomie powyżej 10.000 dolarów od 2017 roku. Kolejną zmienną, która mogłaby zapobiec dalszemu spadkowi cen, są nabywcy z linii bocznych wchodzących na rynek w obszarze 10.000 dolarów.

Jest jedna srebrna podszewka
Według Peters’a, jednym ze srebrnych podszewek jest to, że niedawne wycofanie może skusić nabywców w najbliższym czasie. Na uboczu znajduje się znaczna ilość kapitału, zwłaszcza na rynku stabilnych monet.

„Istnieje wiele potencjalnych powodów do wyprzedaży – wśród nich przede wszystkim wysypisko śmieci od górników. Jeśli istnieje srebrna podszewka, to właśnie to, że spadek do 10.000 dolarów może bardzo dobrze skusić byki, które siedziały na uboczu, aby w końcu zainwestować w bitcoin“.

Kommentare geschlossen.